LANG_DEF_REZERVACIA
x

Turistika

Putovanie za kamzíkmi a svišťami - spoznajte naše veľhory a objavte nepoznané. V Beliankach znovu pískajú svište... zdolávajte nadmorskú výšku a stúpajte po kamzičích stopách.

Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, niektoré náročné aj menej náročné tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá.

Ťažké úseky sú zaistené reťazmi, ktoré napomáhajú najmä v prípade zhoršenia počasia. Niektoré značkové chodníky vedú priamo od penziónu, napr. z Monkovej doliny je krásny výstup do Širokého sedla (3:30) s možnosťou pokračovať do Doliny Bielej vody cez Kopské sedlo (1 750 m.n.m.), trasa stredne náročná s prevýšením 900 m, okolo Veľkého Bieleho plesa (1 615 m.n.m.) na chatu pri Zelenom plese (1 551 m.n.m.) so zostupom na Bielu vodu alebo do Doliny Siedmich prameňov pod masív Bujačieho vrchu (1 947 m.n.m.) na chatu Plesnivec (1290 m.n.m.), ktorá je jedinou vysokohorskou chatou v Belianskych Tatrách, so zostupom do Tatranskej Kotliny.

Bike

Zažite adrenalín na dvoch kolesách. Na svete je veľa možností ako zažiť dobrodružstvo a poznať iné krajiny. Túžba pozrieť sa za horizont nepozná hranice, ani diaľky, dáva človeku slobodu a krídla. Cyklistika je perfektný spôsob ako to možno dosiahnuť. Ždiar vám ponúka množstvo cyklotrás, ktoré vo Vás zanechajú nezabudnuteľný zážitok.

V SUN BACHLEDOVEJ je postavená zjazdová AIR DH trať s dĺžkou 1700m a prevýšením 250 m. Je určená pre skúsených cyklistov a pretekárov, ale všetky náročné miesta a prekážky sa dajú obísť. V prevádzke je tiež freeride-ová a family trať.Okrem toho je v okolí bikeparku vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje aj začiatočníci a príležitostní cyklisti, aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci.

Adventure minigolf

Adventure golf je obľúbeným rekreačným športom a predovšetkým zábavou pre celú rodinu. Zároveň je aj náučnou formou zoznámenia sa so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne, napr. jeleň, medveď, líška, kamzík, svišť ... Pri tejto hre Vás čaká množstvo zážitkov a v každom z Vás sa prebudí skrytá súťaživosť. Viac na www.minigolfzdiar.sk

Ďalšie aktivity v okolí

Jazda na koni alebo v koči
Ždiarske múzeum 
Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline 
Spider park – v Tatranskej Kotline 

TIP TRICKLANDIA Starý Smokovec - jedinečné putovanie Slovenskom pomocou optických ilúzii a trikov

Paintbal
Horská letná bobová dráha – Bachledova dolina
Vyhliadková veža – Bachledova dolina 
Aquapark – Aquacity Poprad 
Thermal park– Vrbov
Aquapark – Tatrzanska Bukowina
Dunajec: splav na drevených pltiach, rafting