LANG_DEF_REZERVACIA
x

Turistika

Putovanie za kamzíkmi a svišťami - spoznajte naše veľhory a objavte nepoznané. V Beliankach znovu pískajú svište... zdolávajte nadmorskú výšku a stúpajte po kamzičích stopách.

Na území TANAPu sa nachádza približne 600 km značkovaných chodníkov, ktoré dovedú turistov k najzaujímavejším miestam Vysokých Tatier. Turistické chodníky prechádzajúce dolinami umožňujú výstupy na tatranské chaty, niektoré náročné aj menej náročné tatranské vrcholy ako aj prechody cez tatranské sedlá.

Ťažké úseky sú zaistené reťazmi, ktoré napomáhajú najmä v prípade zhoršenia počasia. Niektoré značkové chodníky vedú priamo od penziónu, napr. z Monkovej doliny je krásny výstup do Širokého sedla (3:30) s možnosťou pokračovať do Doliny Bielej vody cez Kopské sedlo (1 750 m.n.m.), trasa stredne náročná s prevýšením 900 m, okolo Veľkého Bieleho plesa (1 615 m.n.m.) na chatu pri Zelenom plese (1 551 m.n.m.) so zostupom na Bielu vodu alebo do Doliny Siedmich prameňov pod masív Bujačieho vrchu (1 947 m.n.m.) na chatu Plesnivec (1290 m.n.m.), ktorá je jedinou vysokohorskou chatou v Belianskych Tatrách, so zostupom do Tatranskej Kotliny.

Strachankovo family park - NOVINKA

Zábavný park pre rodiny s deťmi plný dobrodružstiev.

www.strachankovo.sk

E-Bike Strachan požičovňa - NOVINKA

Zažite adrenalín na dvoch kolesách. Na svete je veľa možností ako zažiť dobrodružstvo a poznať iné krajiny. Túžba pozrieť sa za horizont nepozná hranice, ani diaľky, dáva človeku slobodu a krídla. Cyklistika je perfektný spôsob ako to možno dosiahnuť. Ždiar vám ponúka množstvo cyklotrás, ktoré vo Vás zanechajú nezabudnuteľný zážitok.

Od letnej sezóny 2018 si u nás môžete požičať E-bike a vydať sa na potúlky po okolí.

Adventure minigolf

Adventure golf je obľúbeným rekreačným športom a predovšetkým zábavou pre celú rodinu. Zároveň je aj náučnou formou zoznámenia sa so zvieratkami žijúcimi v tomto regióne, napr. jeleň, medveď, líška, kamzík, svišť ... Pri tejto hre Vás čaká množstvo zážitkov a v každom z Vás sa prebudí skrytá súťaživosť. Viac na www.minigolfzdiar.sk

Bachledka Ski&Sun

Lyžiarské a letné stredisko v Bachledovej doline hneď pri Hoteli Bachledka**** Strahan ponúka ozaj pestrý výber zábavy:

Chodník korunami stromov s vyhliadkovou vežou a najdlhším suchým toboganom po prvýkrát na Slovensku v Bachledke.

Na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so ŠOP SR, Správou Pieninského národného parku vyrastá jedinečná drevostavba. 1234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním v korunách stromov. Návštevníkov pohodlne a bezpečne zavedie zo zeme až do úrovne 24 metrov priamo ku korunám stromov. Na dosah ruky budú mať kmene a vrcholce stromov zmiešaného lesa.  Celodrevená konštrukcia chodníka je šetrne osadená v lesnom poraste tak, aby svojou existenciou nenarúšala ekosystém lesa a zároveň návštevníkom ponúkala pocit bezprostredného dotyku s jedinečnou časťou prírody.

Bobová dráha - jazda na najdlhšej bobovej dráhe v Tatrách s rýchlosťou až 40km za hodinu.

Detský náučný chodník - rodinná zábava a lúštenie úloh na detskom náučnom chodníku.

Diskgolf- na 9 jamkovom ihrisku s výhľadom na Belianske Tatry

Pátračska hra - objavte tajomstvo Gorgyho elixíru života

Vyhliadková veža - najkrajší výhľad na Pieniny a Belianske Tatry

Detský areál - s obrovskými trampolínami

www.bachledka.sk

Ďalšie aktivity v okolí

Jazda na koni alebo v koči
Ždiarske múzeum 
Belianska jaskyňa v Tatranskej Kotline 
Spider park – v Tatranskej Kotline 

TRICKLANDIA Starý Smokovec - jedinečné putovanie Slovenskom pomocou optických ilúzii a trikov

Paintbal
Aquapark – Aquacity Poprad 
Thermal park– Vrbov
Aquapark – Tatrzanska Bukowina
Dunajec: splav na drevených pltiach, rafting